{feed}

Якщо машину затопило. Юрист розповів, як отримати компенсацію за пошкоджене авто

"TSN.ua" вiд 16 серпня

Першопочатково слід зафіксувати пошкодження на фото та відео.

Унаслідок потужних злив Київ паралізували затори, виявилися підтопленими багато доріг і автівок. ТСН.ua вирішив з’ясувати, що робити, аби отримати компенсацію за понівечену негодою машину.

Про випадки, коли можна отримати відшкодування збитків, розповів юрист Михайло Можаєв.

За словами експерта, найпростіше отримати компенсацію, якшо автомобіль був застрахований на повне каско.

"Коли трапився певний інцидент, який попадає під критерії страхового випадку, коли у людей автомобіль застрахований на повне каско, то вони можуть пред’явити страховій компанії вимоги на повне відшкодування збитків", — розповів він.

Читайте також: Злива в Києві зупинила трамваї і тролейбуси на Шулявці та біля метро "Берестейська" Злива в Києві зупинила трамваї і тролейбуси на Шулявці та біля метро "Берестейська" Злива в Києві зупинила трамваї і тролейбуси на Шулявці та біля метро "Берестейська"

Як зазначив Можаєв, у такому випадку насамперед слід одразу ж повідомити в страхову компанію, а також якомога більше зафіксувати факт інциденту на фото і відео.

Також бажано знайти хоча б двох свідків, тільки не родичів, а незалежних людей — це можуть бути прості перехожі, яких можна зупинити, записати їхні імена, прізвища, домашні адреси і контактні номери телефону.

Після цього протягом двох діб треба звернутися у страхову компанію, написати відповідну заяву на отримання відшкодування, вказавши всі обставини. Якщо страхова компанія визначить випадок страховим, то виплачується сума експертизи та кошти особі, що постраждала.

Читайте також: Потужна злива в Києві: стихія затоплює підземні переходи і валить дерева

У випадках, якщо особа, чий автомобіль постраждав, хоче отримати компенсацію, але не має страхування, має бути встановлена провина певного органу, приміром, комунального або певної особи.

"Якщо не буде встановлена чиясь провина, то не може буде і стягнута сума збитку. Комунальні служби можуть бути винуватцями, якщо, наприклад, вчасно не прибрали сухі гілки, які при інтенсивних опадах обламалися та впали на машину", — наголосив експерт.

Читайте також: "Привіт з підводного човна": через атаку стихії кияни застрягли у жахливих заторах

Нагадаємо, у Києві 25 липня Потужна злива в Києві: стихія затоплює підземні переходи і валить дерева Потужна злива в Києві: стихія затоплює підземні переходи і валить дерева пройшла надпотужна злива, яка затопила вулиці міста та підземні переходи.

Користувачі соцмереж публікували численну кількість фото та відео, на яких зображені затоплені дороги та Залиті дороги та пошкоджені контактні мережі: у Києві не може зрушити з місця громадський транспорт Залиті дороги та пошкоджені контактні мережі: у Києві не може зрушити з місця громадський транспорт величезні затори.

За даними синоптиків, короткочасні дощі з грозами зберігатимуться у всіх регіонах України і 26 липня.